Minulé ročníky

Pozrite si ako sa súťažilo v predchádzajúcich ročníkoch The SCHOOL DANCE. Informácie o finalistoch, štatistické údaje, videá a fotografie Vám sprostredkujú atmosféru minulých ročníkov.

Pre ročník 2015 pripravili organizátori dve hlavné novinky. Vznikli kategórie MOVIE DANCE a LOCAL DANCE a úrovne oddeľujúce PROfesionálov a AMAtérov. Hlavnou myšlienkou kategórie MOVIE DANCE bolo znázorniť scény z filmov a v kategórii LOCAL DANCE tancom odprezentovať región, z ktorého škola pochádza. Svoje digitálne zručnosti si žiaci mohli otestovať pomocou dvoch materiálov SCRATCH a PREZI. Záštitu nad celou súťažou opäť prevzal digitálny líder Peter Pellegrini, záštitu nad kategóriou LOCAL DANCE prevzal Slovenský umelecký kolektív (SĽUK) a nad kategóriou MOVIE DANCE Ján Ďurovčík.

  • 630 zapojených škôl
  • 627 zaslaných videí
  • › 10 000 tancujúcich detí
  • 368 190 videní

Veľké finále sa konalo 24.6.2015 v budove Slovenského národného divadla. 12 tanečných čísel súťažilo v kategóriách MOVIE DANCE a LOCAL DANCE, v úrovniach PROfesionály a AMatéri. O sprievodný program sa postarali Jumbo Teenages, tanečníci Dansovie, SĽUKu i spevák Rakby. Pre návštevníkov finálového dňa boli opäť pripravené akcie ako návšteva ZOO, vystúpenie Gašparko, návšteva Parlamentu a Zastúpenia EK na Slovensku. V porotcovských kreslách kvalitu vystúpení hodnotili Ján Ďurovčík, Peter Modrovský, Juraj Hamar, Marán Chudovský, Miňo Kereš, Peter Pellegrini, Vladimír Grežo, Dušan Chrenek, Peter Čadek a Ján Koleník. Prvé miesto si v kategórii PRO vystepovali žiačky z Habovky a v kategórii AM vytancovali gymnazisti z Českej republiky z Jeseníkov. Odniesli si hlavné ceny v podobe zážitku s Hurican Factory a finančnú odmenu v hodnote 1000 eur pre školu.

Fotografie z finále

Veľké finále Veľké finále Veľké finále Veľké finále Veľké finále Veľké finále

Fotografie z hlavnej ceny

Paríž Paríž